de-Mikroskopy

Binokulárny mikroskop MBL.003030-B

Model: MBL.003030-B Ekonomický, používaný v humánnej a veterinárnej medicíne, vhodný na bežnú klinickú prax, so skvelým zaostrovacím systémom. -...
+

Binokulárny mikroskop MBL.023005-BP

Model: MBL.023005-BP Praktický binokulárny mikroskop s prepracovaným vzhľadom a spoľahlivou kvalitou. Disponuje jednoduchým ovládaním s jasným...
+

LCD digitálny mikroskop

Model: MLB.017015 Binokulárny mikroskop so zabudovaným interaktívnym kamerovým systémom a LCD obrazovkou s dotykovým displejom s vysokým rozlíšením,...
+

Rozdiely medzi achromatickými, semi-plan a plan  objektívmi

Pri používaní digitálnych mikroskopov s bežnými objektívmi sa môžeme stretnúť s 2 problémami - jeden má achromatickú odchýlku (aberáciu), druhý obsahuje pole zakrivenia.

Achromatický objektív sa používa na korekciu aberácie. Nasledujúci obrázok ukazuje efekt používania achromatických objektívov a bežných objektívov.

Aby sa dosiahol čistý obraz, je potrebné vyriešiť problém s polom zakrivenia. Na to sa používajú plan objektívy, ale aj semi-plan objektívy. Efekt semi-plan objektívov nie je pri tomto type problému tak dobrý, ako efekt plan objektívov. Semi-plan objektívy sa tiež nazývajú E-plan. Nasledujúce obrázky ukazujú rozdiel medzi semi-plan a plan objektívom.

Používaním semi-plan achromatickými objektívmi alebo plan achromatickými objektívmi je možné zvýšiť kvalitu obrazu bez aberácie (odchýlok) a pola zakrivenia v rovnakom čase. Obrázok 3 znázorňuje rozdielne efekty s rozdielnymi objektívmi.

Infinite objektív (nekonečný optický systém) je navrhnutý pre mikroskopy s infinite optickým systémom. Výsledný obraz bude lepší. Tento systém umožňuje ľahšie spojenie s príslušenstvom, napríklad fázovým kontrastom, polarizáciou alebo fluorescentným príslušenstvom. Aj napriek používaniu infinity systému je potrebné používať aj plan achromatický objektív na korekciu chromatickej aberácie a pola zakrivenia.

 

Drug-induced Hepatitis (Dog, Tops Hospital)
• CKD with Ureter Obstruction (Cat, Haemaru Hospital)
• Acute on CKD (Dog, Haemaru Hospital)

All4vets spol. s r.o.

Teplická 2246/111A
921 01 Piešťany
Slovak: +421 907 145 915
English, German:
+421 915 974 046
info@all4vets.eu
made by All4vets